Język:
de gb cn es fr it kr pl pt

Alergeny

Niekorzystny wpływ na zdrowie. Ryzyko związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Coraz więcej osób cierpiących na alergię

Alergeny zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku

Coraz więcej ludzi na całym świecie cierpi z powodu alergii. Ponad 30 procent światowej populacji to alergicy. W Niemczech eksperci szacują, że liczba alergików wynosi do 40 procent ludności. Największą część spośród nich (86%) stanowią ludzie cierpiący na alergię na pyłki. Alergia na pyłki roślin podczas pylenia może objawiać się przez katar, opuchnięcie błony śluzowej nosa, napady kichania, czy łzawienie oczu, które to objawy utrudniają życie alergikom. 

Stężenie pyłków w powietrzu jest zależne od temperatury, pogody, wiatru i może być wysokie przez cały rok. Pyłki olszy i pyłki traw mogą przykładowo występować na półkuli północnej aż do zimy. Alergie mogą być bardzo niebezpieczne dla uczulonych i nieuczulonych na pyłki uczestników ruchu drogowego, ponieważ są oni na niewielkiej przestrzeni narażeni na różne alergeny i substancje szkodliwe. Już krótki napad kichania staje się niebezpieczny. W trakcie jednego kichnięcia kierujący pojazdem z prędkością 80 km/h przez 25 m jedzie bez widoczności.

Napad kichania przy 80 km/h:
25m jazdy "na ślepo"

 

5 m 10 m 15 m 20 m 25 m “jazdy bez widoczności”

micronAir blue: Naturalna blokada  przed alergenami, długa ochrona

micronAir blue to wybawienie dla cierpiących na alergię. Filtr kabinowy eliminuje do 100 procent wszystkich alergenów ≥2 µm – i trwale chroni kierowcę i pasażerów przed najmniejszymi mikroorganizmami w zakresie PM 2,5 jak bakterie i zarodniki grzybów. Swoją skuteczność filtr zawdzięcza unikalnej, trwałej impregnacji warstw filtracyjnych na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych. micronAir blue spełnia wysokie wymagania stawiane przez Europejską Fundację Badań nad Alergią upoważniające do nadania znaku jakości ECARF w kategorii „wnętrze pojazdu przyjazne dla alergików”.

Fakty o alergenach

 

 

  • Alergicy i astmatycy prawie wszędzie są narażeni na alergeny. Są one wszechobecne w naszym otoczeniu.
  • Nauka zna ponad 20000 substancji wywołujących alergie.
  • Alergie mogą powodować pyłki, roztocza w kurzu domowym, użądlenia owadów jak również sierść zwierząt i artykuły spożywcze.
  • W większości przypadków terapia lekowa nie jest możliwa. Leki łagodzą najczęściej tylko objawy i zapobiegają pogorszeniu stanu zdrowia.